KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893158
nr 1589 3158
Signe Hvistendahl
(1881-1943), Sverige
Oljemålning, Signerad a tergo 1919. Olja på papper, 49x54 cm, yttermått inklusive ram: 57x62 cm
Kondition: slitage, skadad ram
Signe Hvistendahl, svensk bildkonstnär född 1881, död 1943.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:35:29
8/1 18:30:29
8/1 18:30:40
Signe Hvistendahl
Läs mer om Signe Hvistendahl